Little Big Adventure

Little Big Adventure 1.02

Powrót absolutnej klasyki na iOS

Twinsen powraca ku naszej radości! Gra Little Big Adventure (w skrócie LBA), wyprodukowana pierwotnie w 1994 roku przez Adeline Software, została wydana na iOS z poprawioną rozgrywką, unikatową estetyką oraz narracją fabularną niczym ze świata sennych marzeń.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Rozgrywka dostosowana do telefonów i tabletów
  • Czarujący świat rodem z sennych marzeń
  • Epicka przygoda

Wady

  • Brak systemu znajdowania drogi
  • Niektórzy mogą uznać estetykę gry za nazbyt przestarzałą

Dobry
7

Twinsen powraca ku naszej radości! Gra Little Big Adventure (w skrócie LBA), wyprodukowana pierwotnie w 1994 roku przez Adeline Software, została wydana na iOS z poprawioną rozgrywką, unikatową estetyką oraz narracją fabularną niczym ze świata sennych marzeń.

Porywająca przygoda na planecie Twinsun

Przed nami planeta Twinsun, główne miejsce przygód w Little Big Adventure. Dyktator Funfrock podporządkował sobie ludność i zakazał starych wierzeń, a w celu utrzymania władzy używa zaprojektowanych przez siebie bojowych robotów. W tym despotycznym świecie wcielasz się w młodego bohatera imieniem Twinsen, którego w proroczym śnie nawiedziła bogini Sendell, prosząc go, by pokonał okrutnego tyrana. Swoją przygodę rozpoczynasz w cytadeli na wyspie, w której bohater zostaje zamknięty za przeciwstawianie się miejscowym władzom. Teraz czeka Cię epicka walka o wyzwolenie ludności planety Twinsun. Historia zawarta w Little Big Adventure jest naprawdę niezwykła. Grze udaje się wciągnąć Cię w poetycką historię z dużą dozą humoru. Wszystko to rozgrywać się będzie w pełnym niesamowitych miejsc unikatowym świecie zamieszkanym przez dziwne stworzenia. Wraz z bohaterem zanurzysz się w tej tajemniczej krainie na wiele godzin i prędko nie zechcesz z niej wrócić!

Świetne zaadoptowanie i unowocześnienie znakomitej gry

Dostosowanie Little Big Adventure z 1994 roku do urządzeń mobilnych stanowiło nie lada wyzwanie. Niemniej, pomimo iż jest to świetna gra, charakteryzowała się ona nieco skostniałą rozgrywką, w związku z czym istniało spore ryzyko, że adaptacja okaże się porażką. Szczęśliwie jednak Little Big Adventure przeszła przez ręce twórców ze studia DotEMU, którzy zdołali z sukcesem przenieść rozgrywkę na urządzenia dotykowe.

Sterowanie w Little Big Adventure opiera się teraz na ekranie dotykowym. Przesuń palcem, by podskoczyć, dotknij wybraną postać raz, by z nią rozmawiać, a dwa razy, żeby zaatakować. Komendy są jasne i wyraźnie poprawiają jakość rozgrywki w stosunku do pierwowzoru.

Aby zapewnić Little Big Adventure maksymalną klarowność, dodano również liczne drobne efekty, na przykład aktywne przedmioty są podświetlone na ekranie za pomocą ikony w formie lupy. Jeśli natomiast utkniesz, pojawią się podpowiedzi, które pomogą Ci znaleźć właściwe wyjście z sytuacji. Są to dość przydatne elementy gry, zwłaszcza że Little Big Adventure nie jest całkowicie pozbawiona wad. Niejednokrotnie również będziesz się denerwować, gdyż przechodzenie poszczególnych platform będzie szło w iście ślimaczym tempie. Little Big Adventure nie posiada systemu znajdowania drogi, więc jeśli wskażesz bohaterowi miejsce, do którego ma on podążać, uda się tam bezpośrednio, nie omijając ścian i innych przeszkód na swojej drodze! Cóż, można by oczekiwać, że nasz bohater będzie miał jednak nieco większą inteligencję.

Estetyka rodem z lat 90.

Little Big Adventure jest grą z unikalną grafiką, inspirowaną pierwszymi grami 3D z lat 90. Świat przedstawiony w rzucie izometrycznym posiada pewną dziecinną, naiwną atmosferę. Jednak taka estetyka nie przypadnie do gustu każdemu – w dobie pełnego 3D i stylizowanego 2D taka grafika z pewnością bardzo się postarzała.

Niemniej wykonanie gry jest bardzo drobiazgowe, zwłaszcza w przypadku efektów dźwiękowych i podkładanych głosów. Piękne kompozycje zawarte w Little Big Adventure wprowadzają gracza w ten niezwykły świat rodem z sennych marzeń, a angielski dubbing jest naprawdę znakomity. Kreskówkowa rzeczywistość, dziwni bohaterowie w postaci królików czy słoni stanowią składniki niepowtarzalnej atmosfery Little Big Adventure, która jest wciąż tak samo magiczna, jak była w latach 90.

Little Big Adventure – absolutna klasyka gier wideo świetnie zaadaptowana na urządzenia dotykowe

Adaptacja klasycznej gry lat 90. na urządzenia mobilne nie była prostym zadaniem, jednak trzeba przyznać, że deweloperzy wykonali naprawdę znakomitą robotę. Pomimo kilku wad Little Big Adventure jest równie czarująca jak oryginał. Wierni fani mogą na nowo zanurzyć się w tym niezwykłym świecie, a nowicjusze mają szansę odkryć wspaniałą krainę przywróconą do życia z mroków przeszłości.

Little Big Adventure

Download

Little Big Adventure 1.02

Opinie użytkowników o Little Big Adventure