Little Big Adventure

Little Big Adventure 1.02

Powrót absolutnej klasyki na iOS

Twinsen powraca ku naszej radości! Gra Little Big Adventure (w skrócie LBA), wyprodukowana pierwotnie w 1994 roku przez Adeline Software, została wydana na iOS z poprawioną rozgrywką, unikatową estetyką oraz narracją fabularną niczym ze świata sennych marzeń. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Rozgrywka dostosowana do telefonów i tabletów
  • Czarujący świat rodem z sennych marzeń
  • Epicka przygoda

Wady

  • Brak systemu znajdowania drogi
  • Niektórzy mogą uznać estetykę gry za nazbyt przestarzałą
Więcej

Dobry
7

Twinsen powraca ku naszej radości! Gra Little Big Adventure (w skrócie LBA), wyprodukowana pierwotnie w 1994 roku przez Adeline Software, została wydana na iOS z poprawioną rozgrywką, unikatową estetyką oraz narracją fabularną niczym ze świata sennych marzeń.

Porywająca przygoda na planecie Twinsun

Przed nami planeta Twinsun, główne miejsce przygód w Little Big Adventure. Dyktator Funfrock podporządkował sobie ludność i zakazał starych wierzeń, a w celu utrzymania władzy używa zaprojektowanych przez siebie bojowych robotów. W tym despotycznym świecie wcielasz się w młodego bohatera imieniem Twinsen, którego w proroczym śnie nawiedziła bogini Sendell, prosząc go, by pokonał okrutnego tyrana. Swoją przygodę rozpoczynasz w cytadeli na wyspie, w której bohater zostaje zamknięty za przeciwstawianie się miejscowym władzom. Teraz czeka Cię epicka walka o wyzwolenie ludności planety Twinsun. Historia zawarta w Little Big Adventure jest naprawdę niezwykła. Grze udaje się wciągnąć Cię w poetycką historię z dużą dozą humoru. Wszystko to rozgrywać się będzie w pełnym niesamowitych miejsc unikatowym świecie zamieszkanym przez dziwne stworzenia. Wraz z bohaterem zanurzysz się w tej tajemniczej krainie na wiele godzin i prędko nie zechcesz z niej wrócić!

Świetne zaadoptowanie i unowocześnienie znakomitej gry

Dostosowanie Little Big Adventure z 1994 roku do urządzeń mobilnych stanowiło nie lada wyzwanie. Niemniej, pomimo iż jest to świetna gra, charakteryzowała się ona nieco skostniałą rozgrywką, w związku z czym istniało spore ryzyko, że adaptacja okaże się porażką. Szczęśliwie jednak Little Big Adventure przeszła przez ręce twórców ze studia DotEMU, którzy zdołali z sukcesem przenieść rozgrywkę na urządzenia dotykowe.

Sterowanie w Little Big Adventure opiera się teraz na ekranie dotykowym. Przesuń palcem, by podskoczyć, dotknij wybraną postać raz, by z nią rozmawiać, a dwa razy, żeby zaatakować. Komendy są jasne i wyraźnie poprawiają jakość rozgrywki w stosunku do pierwowzoru.

Aby zapewnić Little Big Adventure maksymalną klarowność, dodano również liczne drobne efekty, na przykład aktywne przedmioty są podświetlone na ekranie za pomocą ikony w formie lupy. Jeśli natomiast utkniesz, pojawią się podpowiedzi, które pomogą Ci znaleźć właściwe wyjście z sytuacji. Są to dość przydatne elementy gry, zwłaszcza że Little Big Adventure nie jest całkowicie pozbawiona wad. Niejednokrotnie również będziesz się denerwować, gdyż przechodzenie poszczególnych platform będzie szło w iście ślimaczym tempie. Little Big Adventure nie posiada systemu znajdowania drogi, więc jeśli wskażesz bohaterowi miejsce, do którego ma on podążać, uda się tam bezpośrednio, nie omijając ścian i innych przeszkód na swojej drodze! Cóż, można by oczekiwać, że nasz bohater będzie miał jednak nieco większą inteligencję.

Estetyka rodem z lat 90.

Little Big Adventure jest grą z unikalną grafiką, inspirowaną pierwszymi grami 3D z lat 90. Świat przedstawiony w rzucie izometrycznym posiada pewną dziecinną, naiwną atmosferę. Jednak taka estetyka nie przypadnie do gustu każdemu – w dobie pełnego 3D i stylizowanego 2D taka grafika z pewnością bardzo się postarzała.

Niemniej wykonanie gry jest bardzo drobiazgowe, zwłaszcza w przypadku efektów dźwiękowych i podkładanych głosów. Piękne kompozycje zawarte w Little Big Adventure wprowadzają gracza w ten niezwykły świat rodem z sennych marzeń, a angielski dubbing jest naprawdę znakomity. Kreskówkowa rzeczywistość, dziwni bohaterowie w postaci królików czy słoni stanowią składniki niepowtarzalnej atmosfery Little Big Adventure, która jest wciąż tak samo magiczna, jak była w latach 90.

Little Big Adventure

Download

Little Big Adventure 1.02